Kalendarz wydarzeń Drukuj help
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Categories
Kategoria
Search
Szukaj
WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI Pobierz jako plik iCal
Piątek, 12 kwiecień 2013, 17:00 - 18:30
Odsłon : 1269


WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI


Termin: 12 kwietnia 2013 r. (piątek) godzina 17.00 – 18.30

Temat: WIOSENNE OWADY – WARSZTATY ORIGAMI

Miejsce: Akademia "Pinocchio" ul. Kadłubka 41 (obok Netto) Szczecin

Prowadząca: Agnieszka Jasicka

Inwestycja: 30 zł od osoby

Informacje i zgłoszenia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 512 355 619.

 

Uczestnicy warsztatów otrzymają rysunkowe instrukcje i przy pomocy prowadzącej wykonają z papieru techniką origami różne owady, takie jak mucha, żuk, biedronka. Zaprezentowane wzory będą poziomem trudności dopasowane do możliwości dzieci na etapie nauczania wczesnoszkolnego i będą mogły być wykorzystane w edukacyjno-wychowawczej pracy z dziećmi z okazji wiosny. Stworzone figurki owadów mogą być także zabawką lub rekwizytami do lekcji na temat przyrody.

Origami działa bardzo wszechstronnie na rozwój dziecka. Pobudza układ nerwowy, integruje pracę obu półkul mózgowych. Wrażenia są odbierane za pomocą kilku zmysłów równocześnie (dotyk, wzrok, słuch), które muszą ze sobą współpracować. Składanie papieru doskonale ćwiczy małą motorykę, koordynację wzrokowo ruchową, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Procesowi tworzenia towarzyszą ćwiczenia językowe, matematyczne, porównywanie, przekształcanie, opisywanie. Dziecko uczy się cierpliwości, dokładności, rozumienia poleceń i wyjaśniania z czym ma problem.

Origami można wykorzystywać także podczas pracy z ludźmi niepełnosprawnymi jak i z dziećmi z trudnościami szkolnymi (dysleksja, dysgrafia).

 

 

Wróć